736 660 948    info@frontgym.cz
moduly3
Madgames 2019

Madgames 2019

červenec 2, 2019
O víkendu se konal 2. Ročník MadGames v Brně. Závod jednotlivců pod taktovkou CrossFit MadMan (@crossfitmadman). Front Gym vyslal čtyři bojovníky, z nichž nejvíce zazářil Filip Kozub (@wavesforlifee), který kategorii sport celkově ovládl a po dvou dnech si vyskočil na stupínek nejvyšší. Jak Filip viděl celý víkend? Jak moc si hlídá životosprávu? Jak je na tom s pivem? To všechno se dozvíš v rozhovoru.

Ahoj Filipe...
👉Jak dlouho děláš cross a jak si se k němu vůbec dostal?
Cross jako takový se cvičím kolem 3 let, co jsem se přestěhoval do Olomouce. Začalo to kruhovými tréninky s Denisem Mudříkem, který mě pomalu seznamoval s náročností a cviky od gymnastiky až po vzpírání.
👉Věnoval ses v mládí nějakému konkrétnímu sportu?
Dlouhá léta jsem se věnoval vytrvalostnímu běhu a biatlonu. V Břidličné je jeden z nejlepších klubů pro mladé sportovce. Postupem času jsem přesídlil na půlmaratony a i pár triatlonových závodů.
👉Nejde si nevšimnout tvé super vyrýsované postavy, jak to máš s jídelníčkem a životosprávou celkově?
Celkově jídlo neřeším, mám založenou pestrou stravu na tucích a bílkovinách, sacharidů jím minimum. Ale že bych nejak počítal makra, to ne. Když je hlad, jím. Když je žízeň, piju. Jo i pivo!
👉Co vlastně děláš, čím se živíš?
Pracuji jako konstruktér svařovacích přípravků pro automobilový průmysl v olomoucké firmě. Je to sedavá práce, což kariéře crossfitera nepomáhá, haha 😁
👉Nelákalo by tě trénování?
Možná že i jo. Bohužel plno dobrých atletů jsou jen dobří atleti a v předávání zkušeností moc dobří nejsou. Možná je to i můj případ, kdo ví, ještě jsem to nezkusil.
👉Jak jsi prožíval celý vítězný víkend MadGames?
No, byl to dlouhý dvoudenní závod, taktika byla neukázat všechny karty ze začátku a nechat kluky trošku čuchnout. To se povedlo a další den jsem využil mých předností a vyhrál 2 workouty ze 3, což mě katapultovalo ze 4. pozice do vedení. Závody hodnotím kladně, super počasí, silná konkurence a hlavně kopa zábavy 👍
👉Plánuješ teď ještě nějaké závody? Letos náš domácí gym pořádá jako každý rok Sokol Games (@sokolgames), kde se i já zúčastním po roční přestávce, jelikož jsem měl zraněné rameno - přetrhané nervy z podlopatky.
Za 3 týdny mám ještě teamovky, letní Elite Battle of Brno 2+2, na které se velmi těším!
A jako konec sezóny vidím zimní Elite Battle of Brno, taktéž dvoudenní závody.
👉Loni i letos se pravidelně umísťuješ na předních pozicích ve sport kategorii, jak to vidíš dál?
No, dost lidí by mě už rádo vidělo v kategorii elite (že Peťo). Ale já se na to zatím necítím, tento rok určitě ne. Uvidíme, co přinese další rok. Určitě je dobré zkusit i kategorii, kde jsou více méně profíci. 👌
👉Tvůj vzor, nebo někdo, kdo se ti třeba v Česku líbí?
Vyloženě vzor nemám, i když poslední dobou sleduju Romana Krehnikova, který to natřel na závodech třeba i Ohlsenovi. Každopádně v Česku fandím Renatovi Concolino (@renato_concolino).
👉Je něco, co bys zpětně změnil, když jsi s crossem začínal? Co bys poradil těm, kteří začínají nebo by chtěli začít?
Určitě nikam nespěchat. Na crossu je hezká ta cesta.. Jak se člověk zlepšuje, objevuje defakto sám sebe v každém novém pohybu (a že jich tam je). Nejdříve doporučuji si zkusit pár lekcí s člověkem, co už má něco za sebou a vyvarovat se technických chyb, ze kterých se následně stanou zlozvyky a těžko se jich zbavuje.
Jediné čeho trochu lituji je, že jsem nezačal dodržovat program již dříve, ale jel jsem tréninky, co mě zrovna napadly.

Gratulujeme k úspěchu, zároveň děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu dalších sportovních radostí a pevné zdraví!
Share it!

Otevírací doba

Pondělí - Pátek 7:00 - 12:00, 14:00 - 20:00
Sobota 9:00 - 10:00 
Neděle 16:00 - 20:00 

+420 736 660 948
info@frontgym.cz
Jižní 97/9, Slavonín, 78301 Olomouc