736 660 948    info@frontgym.cz
moduly3
Představujeme vám Jiřího Wágnera

Představujeme vám Jiřího Wágnera

leden 9, 2020
V prosinci jsme se vydali na individuální závody Capsicolle Games (@capsicolle_games_havirov) a bylo nás vidět hned ve všech kategoriích Sport, Elite i Masters. Právě v Masters z nás nejlépe zabodoval Jiří Wágner (@jiriw_12) se svým celkovým 3. místem a zároveň první bednou v individuálních závodech. S Jirkou jsme si nemohli ujít rozhovor, kterým vám teď přinášíme. 

👉 Jirko, patříš mezi nejzkušenější atlety v našem gymu. Jaké byly tvoje začátky?

Cvičil jsem klasické kulturistické splity v komerčním fitku, kde můj kamarád pracoval jako obsluha na baru. A dělal crossfit. V tehdejším Fitness Sokol, který vedli Peťa s Dorotkou. Koukl jsem na pár videí a hned jsem věděl, že to chci zkusit. Vzal mě tedy s sebou na trénink. Vůbec nic jsem neuměl a vzpíráni napodoboval podle videí z Youtube, takže je jasný, že začátky dost bolely. 😁 Přesto mě to chytlo za srdce a nešlo přestat. Původně jsem chtěl dělat cross jako doplněk k mému tréninku, ale z jednoho tréninku týdně se stali dva, tři, čtyři... A závislost byla na světě.

👉Prozradím na tebe, že jsi právě oslavil 36. narozeniny. Co tě v dnešní době nejvíce motivuje závodit?

Díky tomuto sportu se cítím lépe, než ve třiceti. Nicméně jsem člověk, který má rád výzvy. A ten pocit, který zažívám na závodech je nenahraditelný. Adrenalin, endorfiny... Pořád si myslím, že ta nejlepší sezóna je teprve přede mnou. 😁

👉Vybudovat takovou postavu Hulka muselo dát hodně práce. Jak vypadá tvá životospráva a oblíbené potréninkové jídlo?

Prošel jsem snad všemi možnými stravovacími metodami co existují. Keto, vlny, paleo, lowcarb atd.. Nyní už vím, že zásadní je jist zdravě, vyváženě. Jen s tím, že nesnídám. Vstávám v 6 a první jídlo mám kolem 10:00 a většinu sacharidů konzumuji až v jídlech po tréninku. Aktuálně držím bílkoviny na 2-2,3g/kg, sacharidy, 4g/kg a tuky kolem 1g/kg. A řídím se pravidlem 80/20 tzn., 80 procent živin ze zdravých zdrojů a 20% klidně z čokolády 😉 Po tréninku dávám odměrku protejnu a nějaké ovoce. (nuda, že?)

👉Čím se jinak živíš a co děláš, když nejsi zrovna v gymu?

Mám jako společník firmu zabývající se výrobou a prodejem regálového vybavení, vybavení skladů a výrobních provozů. Pak mám ještě projekt Strenght Equipement, kde s kamarádem a společníkem navrhujeme a vyrábíme vybavení do fitcenter. Ve volným čase se naplno věnuji své ženě a dvěma krásným dcerkám. Všechny tři jsou jedním ze snů, který už se mi splnil.

👉Kolikrát týdně stíháš trénovat?

Snažím se trénovat 6x týdně. Letos mám dva tréninky v týdnu dvoufázově, takže 8x týdně. Nicméně jsem pod dohledem a tréninky se cyklují tak, aby nedošlo k přetrénování. To pak končí zraněními a toho už jsem si užil dost. 😁😁

👉Jak hodnotíš zimní Capsicolle Games a své první individuální umístění na bedně?

Málokdy jsem se sebou po závodech spokojen. Ale výsledek byl pro mě OK. Trošku mě zamrzelo, že někteří vyhlášení borci nenastoupili, ale beru to tak, že se nás ostatních lekli. 😉 Radost to byla, ale ukázalo se, že je pár slabin, které mě už v druhých závodech stály ještě lepší umístění.

👉Vnímáš při závodech nervozitu nebo jsi spíš kliďas?

Jsem většinou nervózní večer před závody a před prvním wod. Jakmile ale spustí časovač, tak je to pryč a jedu kudlu. 😉

👉Máš už teď nějaké závodní ambice v roce 2020?

Závodit a užívat si to. To jsou mé ambice.. Chtěl bych se kvalifikovat na mezinárodní závody, jako první bude European Masters Throwdown .. Dám do toho vše a uvidíme 😎

👉Jak moc se bude lišit tvá tréninková příprava než doposud?

Pro letošek mám zpracován tréninkový program na míru, který je z velké části orientován na odstranění slabin. To je asi zásadní změna. Jo a přidám na sacharidech...zásadní změnou bude systém a disciplína.

👉Kde tedy vnímáš své největší slabiny a přednosti?

Má nejsilnější stránka je práce na hrazdě.
Největší slabinou je takový ten aerobic. DU, Burpees... A dlouhý aerobní workouty. Na tom ale intenzivně pracuji.

👉Na konci ledna bude další kurz Cross Beginners v našem gymu. Co bys poradil těm, kteří začínají nebo by chtěli začít?

Radím ať do toho jdou, ať si najdou trenéra, ať si nechají poradit a vše co já doháním teď. Technika a mobilita je nebude trápit. Je to klišé, ale vrátí se jim jen to co tomu dají.. Kdybych mohl vrátit čas, tak začnu jinak. 😉

Děkujeme za odpovědi, přejeme hodně úspěchů při dalších závodech a pevné zdraví.
Share it!

Otevírací doba

Pondělí - Pátek 7:00 - 12:00, 14:00 - 20:00
Sobota 9:00 - 10:00 
Neděle 16:00 - 20:00 

+420 736 660 948
info@frontgym.cz
Jižní 97/9, Slavonín, 78301 Olomouc