736 660 948    info@frontgym.cz
moduly3
Jiří Wágner - Bcross Challenge 2021

Jiří Wágner - Bcross Challenge 2021

srpen 25, 2021

Jiří Wágner, elitní závodník, 37 let, neutuchající dříč ve své životní formě. Na Bcross Challenge 2021 se v kategorii Master umístil na krásném 12. místě, moc gratulujeme. 


V tělocvičně je možné tě potkat i dvakrát denně, cvičit o víkendu pro tebe není problém. Kde se to v tobě bere a kolik hodin týdně ti zabere příprava?

Mám neskutečnou podporu manželky, která trénuje často se mnou a příští rok půjde závodit a dětí. 😁 Ve všem mi pomáhají a je to skoro rodinná vášeň. Musím vstávat poměrně brzy. Před 6:00 abych si mohl splnit pracovní povinnosti a zvládat všechny tréninkové jednotky. Mohu jen potvrdit pravdu, že pokud nějaký režim zvládneš dodržovat více než měsíc až dva, pak se z toho stane rutina a už mi to ani nepřipadá jako nějaké náročné plánování. Když prostě něco chceš, tak to i dokážeš.. Hlavně mě to baví a naplňuje. Je to pro mě "ventil" od náročné práce... Většinu týdnů mám 2x v týdnu 2 fáze a 1 den rest. Takže dá se říct 6-8 tréninkových jednotek týdně. Každá cca 90 minut.

Máš za sebou nepříjemná zranění, o to větší vzbuzuješ respekt, když ses dokázal postavit zpátky na nohy. Kde se ve sportovní kariéře vidíš za 5-10 let? 

Mám hodně zdravotních omezení před rokem jsem prodělal operaci páteře, a rupturu kvadricepsu. Takže nemůžu vše napálit jako za mlada 😊. Důležité je nevzdat se... Každý klacek co mi život hodí pod nohy beru jako výzvu. Nutno říct, že kdybych od začátku využil trenéra, tak se možná těmto zraněním vyhnu.. Ale doba byla jiná. Vzpíral jsem podle videí na YouTube. Teď každému kdo chce začít určitě doporučuji ať si najde trenéra. Mohl bych být mnohem lepší atlet.. Zase bych se neměl na co vymlouvat, když se mi workout nepodaří.  😁😁😁 V příštích pár letech bych chtěl určitě zkusit nějaké velké evropské závody. Budu makat chytřeji (více už to asi nejde). No a za 10 let samozřejmě Games. 😁

Vedl sis vlastní přípravu nebo ti s ní někdo pomáhal? 

Mimo tvé podpory a ostatních z teamu Frontgym mou přípravu vede František Heribán. Trénovat náhodně bez cíleného programu nemá moc smysl.. Taky je potom zásadní jaký focus těm tréninkům dáš.. Tohle je na delší povídání.

V čem ses za poslední rok nejvíc posunul? 

Za poslední rok jsem nejvíc posunul aerobní kapacitu, zatím na tom pořád pracuji. a taky v práci  na trenažerech. Velký posun vnímám v hlavě. Opravdu se nad workoutem snažím přemýšlet. A jet ho podle svých možností v každém daném movementu. 

Na který workout z víkendu budeš ještě dlouho vzpomínat, ať už dobrém nebo ve zlém?

Wod 2, noční můra. V druhém kole workoutu jsem selhal u 20-ti hspu. Což je normálně má silná stránka. Doteď to vstřebávám.. Naopak Wod 5, kde jsem vybojoval 4. místo je takový highlight víkendu. Co se dřiny týče, tak bezkonkurenčně nejvíce sil mě stál  Wod 1. Běh v kombinaci s Assault Bikem. Tenhle workout mě stál rok života. 😁

Jaké si odnášíš celkové pocity z Bcross Challenge?

Bcross challenge byly určitě vrcholem letošní sezóny v ČR. Udělal jsem pár chyb, na něco jsem prostě nestačil... Takže šťastný nejsem. Můj cíl byl umístit se do 10. místa. To jsem nesplnil. Ale na druhou stranu mě jako každé jiné závody namotivovaly do další práce. Miluju tento sport. Atmosféra, super lidi, teď už kamarádi.. Není to jen o výsledku. Takže s výsledkem spokojen nejsem, ale neskutečně jsem si to užil a z té energie budu čerpat ještě několik týdnů..

Kde tě můžeme brzy vidět zase závodit? 

Teď jdu na UF Challenge v Olomouci do týmu. A pak děj se vůle boží. Pokud budou závody v Havířově tak i tam, ale zatím se neví... Koncem roku pojedu ještě kvalifikaci na German Throwdown a European Masters Throwdown.. Na to se těším. Chci se podívat ven, jak už jsem psal. 😊

Co bys poradil těm, kteří do závodění sbírají odvahy?

Těm co to chtějí zkusit poradím ať se jedou na závody třeba jen podívat. A uvidí, že je to o radosti ze sportu. Ne jen o výsledcích. Já jel na první závody pár měsíců po tom, co jsem zjistil, že crossfit existuje. Byla to Bestie Open v Pardubicích a byl jsem 32. ze 35 atletů. Dostal jsem na prdel, nic jsem neuměl, ale hned jsem věděl, že tuhle show chci zažívat pravidelně. 😊 Zkuste to a nepustí vás to...

Na závěr nám na sebe prozraď svoje aktuální maximálky! 

Maximálky nemám nijak impozantní. Už to jako Master atlet nikam neženu. Chci pracovat hlavně na kondici.

Snatch 95
C&J 120
Deadlift 200
Back Squat 175

Front Squat 150

 

Přejeme mnoho dalších úspěchů ve tvé sportovní kariéře a pevné zdraví. 

Share it!

Otevírací doba

Pondělí - Pátek 7:00 - 12:00, 14:00 - 20:00
Sobota 9:00 - 10:00 
Neděle 16:00 - 20:00 

+420 736 660 948
info@frontgym.cz
Jižní 97/9, Slavonín, 78301 Olomouc